Krav Maga

Krav maga je oficiálny systém sebaobrany izraelskej polície a vojenských jednotiek. Krav maga znamená boj o prežitie proti jed¬nému alebo viacerým, ozbrojeným alebo neozbrojeným útočníkom na ľubovoľnú vzdialenosť. Cieľom nie je zvíťaziť nad súperom, ale zvládnuť a predovšetkým prežiť v najdvrdších pouličných bojoch aj proti ozbrojeným útočníkom. Dovolené je to, čo je účinné. Nie sú žiadne pravidlá. "Športové prvky sa hľadajú márne".

Krav maga obsahuje techniky úderov z boxu, techniky s otvorenou rukou, prstové techniky do oka a na hrtan, údery lakťom a kopy z karate, techniky blokovania a držania z džiu džicu a aikido ako aj jednoduché hody a vrhy. Tento systém sebaobrany sa osvedčil nielen u polície a vojenských jednotiek, ale je vďaka jednoduchosti a rýchlemu učeniu techník, ako aj účinnosti a prispôsobeniu sa skutočnosti vhodný aj pre ženy.

Krav maga sa vyvinulo, aby sa aj netrénovaní a málo trénovaní ľudia v čo najkratšom čase dostali na vysokú úroveň sebaobrany. Pravdepodobne žiaden iný systém sebaobrany na svete nie je natoľko praktický.

Znaky systému:

1. Vyhnúť sa zraneniam
2. Využitie prirodzených reflexov
3. Skrátený čas obrany a útoku
4. Sústredenie sa na slabé miesta tela
5. Využitie všetkých "prirodzených zbraní" ľudského tela a dosiahnuteľných predmetov

Cenník

Typ vstupu
Info
Cena

Rozvrh

Deň
Čas
Info
Hala
Pondelok
19:00 - 20:30
KURZ
č.1
Streda
19:00 - 20:30
-
č.2
copyright © 1999 - 2024 asiabudocenter.sk     Miro Perdoch Web Design